Tapety bardzo mocno kojarzą się nam z wnętrzami urządzonymi w stylu angielskim. Nie zmienia to jednak faktu, że i w innych stylach aranżacyjnych sprawdzają się jako ścienna okładzina. Jak i gdzie położyć tapetę, aby była ciekawą kompozycją?
Bogata gama wzorów oraz kolorów, dostępnych w ofercie producentów tapet, daje naprawdę szerokie możliwości aranżowania wnętrz. Współczesne tapety to nie tylko geometryczne lub florystyczne kształty. To także bogata wizualizacja, często ciekawe zdjęcia, fototapety oraz wrażenie głębi i efektu 3D.
Dzięki temu wnętrze można dowolnie zmieniać, przerabiać i dodawać mu bardzo oryginalnego wyrazu. Wnętrze, w którym tapeta stanowi jedną z okładzin ściennych jest niepowtarzalne, trudno poszukiwać jego odzwierciedlenia w katalogach.
Tapetowanie z umiarem
Aby wybrany przez nas wzór nie zaburzył spójnej kompozycji naszego wnętrza, ważne jest by odpowiednio dawkować zakres powierzchni, którą chcemy nim wypełnić. Wytapetować warto jedną ze ścian, tę najbardziej okazałą, wystawioną na widoku – im mocniejszy wzór dekoracyjny tapety, tym zasada ta ma mocniejsze odzwierciedlenie.
Jeśli zastosujemy ten materiał na każdej z powierzchni możemy otrzymać efekt przekoloryzowania, jarmarcznego i nieco śmiesznego wyrazu.
Tapeta w kuchni i łazience?
Tapetowanie w pomieszczeniach o wysokim stopniu wilgoci to sposób na odświeżenie wnętrz, który swoich sprzymierzeńców ma od niedawna. Dużym ułatwieniem w zastosowaniu tego rodzaju materiałów stały się nowe technologie w wytwarzaniu tapety. Posiadają one wzmocnioną strukturę, która nie niszczy się w tych trudnych warunkach.
Tapetę w kuchnie najczęściej umiejscawiamy pomiędzy blatem roboczym, a szafkami wiszącymi. Natomiast w łazience dekoracyjna tapetę możemy przymocować w okolicy szafki z lustrem, i w ten sposób pięknie podkreślić tę przestrzeń higieniczną.
Tapetę bez problemu dopasowujemy do stylu danego wnętrza. Może mieć ona wzór nowoczesny, rustykalny, retro lub inny.