We współczesnych trendach, jeśli chodzi o wnętrza, wciąż dominuje biel. Nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to barwa naprawdę urzekająca i uniwersalna. Pasuje do różnych aranżacji. Co więcej, doskonale optycznie powiększa pomieszczenie. Dzięki temu pokój lub inne wnętrze nabiorą nowoczesnego charakteru. Stanowi także dobrą bazę do kolejnych aranżacji, gdy znudzi nam się biały kolor. Dowiedz się zatem, w jaki sposób dobrać idealną biel ścian.

Biel zimna czy ciepła?

Biel niejedno ma imię. Może być zimna, ciepła lub neutralna. Dlatego przed wyborem zastanów się nad tym, jaki rezultat pragniesz osiągnąć. Chcesz, aby malowane pomieszczenie słoneczne? A może oczekujesz chłodnego orzeźwienia? Odpowiedź na tak postawione pytanie pomoże Ci i ograniczy możliwości wyboru. Dzięki temu będzie zdecydowanie łatwiej! Podążaj także za światłem. Pamiętaj o tym, że światło od kierunku północnego lub wschodniego zawsze przybiera kolor niebieski. Natomiast od strony południowej lub zachodniej ma ciepłą barwę. Chłodne światło możesz zbalansować wykorzystując do tego celu biel uwzględniającą żółtą i beżową nutę. Gdy jednak chcesz podkreślić zimny charakter, zdecyduj się na chłodniejsze odcienie bieli. Wskazówki jak podjąć decyzję jaką farbę potzrebujemy znajdziesz na https://www.taniobuduj.com.pl/kategoria/organizacja-budowy/.

Duże znaczenie, jeśli chodzi o taką decyzję, mają także pozostałe elementy wyposażenia pomieszczenia. Gdy zdecydowanie bliżej Twoich preferencji jest surowa Skandynawia, wybierz białe meble w otoczeniu chłodnych ścian. Przy romantycznej Prowansji zainwestuj w meble w stylu prowansalskim i pomaluj powierzchnię ciepłym odcieniem bieli. Odpowiednie dodatki, na przykład poduszki, narzuty, obrazki dodatkowo podkreślą wybrany styl.

Kupuj biel z mieszalnika

Nie traktuj białej farby po macoszemu. W celu kontrolowania tonacji bieli kup farbę z mieszalnika. Tylko takie rozwiązanie daje gwarancję otrzymania pożądanego koloru. Dzięki temu nie musisz przeglądać wachlarza barw, by kupić ciepłą lub zimną biel. Farby z mieszalników są droższe, ale dużo lepszej jakości, a przecież o to właśnie chodzi, aby uzyskać fantastyczny rezultat. Pamiętaj o tym, że jak już coś robić, to robić dobrze!

Kupuj biel dobrej jakości o niestety wyższej cenie

Malując ściany na biało, musisz zainwestować w dobrą jakość. Preparat musi dobrze kryć konkretną powierzchnię. W przeciwnym przypadku będziesz zmuszony do zastosowania kilku warstw. Co więcej, środek musi wyróżniać się także znaczną trwałością. Zasadniczym aspektem jest także wysoka odporność na ścieranie. Dzięki temu ściana posłuży przez długie lata. W takiej sytuacji wysoka cena jest tylko pozorna. Zainwestujesz raz i przez kolejne lata oszczędzasz. Natomiast, gdy wydasz mniej na farbę marnej jakości, zmuszony będziesz do kolejnych poprawek, a więc ostatecznie wyższych kosztów!