Często zdarza się, że jesteśmy już znużeni wyglądem naszej sypialni, kuchni lub innego pomieszczenia, ale nie mamy czasu, pieniędzy albo po prostu chęci na wielki, całościowy remont i cały bałagan z nim związany. Oto kilka inspiracji, jak za sprawą małych zmian uzyskać zupełnie odmienione wnętrze.

Kolorowa rewolucja

Przestrzeń najbardziej zmienia się pod wpływem barw. Jeśli chcemy jednak uniknąć malowania ścian, warto zapoznać się ze sztuczkami, które wywołają podobne efekty. Najlepszym rozwiązaniem będzie generalna zmiana kolorystyki dodatków i akcentów. Za pomocą nowych zasłon, obić krzeseł, tacek na stół, dekoracji ściennych lub kapy na łóżko możemy zdziałać cuda. Trzeba tylko pamiętać, aby ilość barw nie była zbyt duża, gdyż sprawia to nieuporządkowane, dezorientujące wrażenie – najlepiej wprowadzić do wnętrza dwa kolory: kontrastowy i wyrazisty oraz towarzyszący mu pastelowy podkład.

Dobra iluminacja

Oświetlenie to niezwykle istotna kwestia w kreowaniu charakteru wnętrza, który możemy zupełnie odmienić wprowadzając doń ciekawe światło. Najlepiej będzie, jeśli zaopatrzymy pokój w oprawę sufitową, dającą jasne, ale nie jaskrawe światło oraz klimatyczne oświetlenie dodatkowe, które umieścimy w zaskakujących, nietypowych miejscach. Podświetlając obraz, wnętrze szafy lub montując lampki od spodu łóżka możemy stworzyć w pokoju bardzo przyjemną atmosferę.

Gwóźdź programu

Ostatnim zabiegiem tej szybkiej metamorfozy powinien być kluczowy akcent: jedna, ale większa i rzucająca się w oczy rzecz, którą wymienimy zupełnie. Może być to zmiana uchwytów i kolorów szuflad w dużej komodzie, nowy obraz na ścianie, ładnie oprawione lustro, które jednocześnie powiększy przestrzeń lub nowy mebel. Ważne, by przedmiot zwracał naszą uwagę i dominując w przestrzeni sprawiał, że cały pokój będzie wyglądał jak nowy.

Jeśli mimo podpowiedzi zupełnie nie mamy pomysłu na nową aranżację pomieszczenia, możemy zwrócić się o pomoc do dekoratora wnętrz. Taka fachowa porada (osobista lub internetowa) nie będzie nas wiele kosztować, a może znacznie ułatwić nam zaplanowanie i dobór materiałów do naszej metamorfozy.