Tapety to element wystroju wnętrz, który towarzyszy nam od lat. Lata mijają, mody się zmieniają, ale tapety wciąż są obecne w naszych salonach, sypialniach czy gabinetach. Nic dziwnego, ponieważ śmiało można powiedzieć, ze tapety podążają z duchem czasu i ich wzornictwo jest zgodne z najnowszymi wnętrzarskimi trendami. Oto kilka najciekawszych wzorów tapet, które będą królować w aranżacjach przez najbliższe miesiące.

Jeśli chcesz w ciekawy sposób wykończyć wnętrze, najłatwiejszą receptą jest tapeta – na rynku dostępnych jest wiele efektownych wzorów i kolorów pośród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oto krótki przegląd tych najciekawszych.

Napisy

Inspirujące cytaty, hasła motywacyjne czy aforyzmy – tapety z napisami to jeden z najpopularniejszych trendów. Zazwyczaj mają minimalistyczny charakter – napis jest ograniczony jedynie do jednego lub kilku wierszy, a pozostałą powierzchnie tapety zdobi delikatny wzór. Taki element wystroju pozwoli Ci stworzyć nie tylko przyjazne, ale też inspirujące miejsce.

Motyw botaniczny

monstera-1328825_1280

Kolejnym bardzo ciekawym trendem, który może ciekawie ożywić aranżacje mieszkania są tapety zdobione motywem botanicznym. Mogą to być np. liście monstery, draceny czy paproci – intensywna, butelkowa zieleń jest obecnie jednym z najmodniejszych kolorów, dlatego taka tapeta nie tylko urozmaici stylizację, ale też nada jej modny charakter. Taki element będzie świetnym uzupełnieniem stylizacji przytulnego salonu. A więcej informacji na temat wyboru tapety do pokoju dziennego znajdziesz na http://domhobby.pl/jaki-wzor-tapety-wybrac-do-salonu/

Retro

still-life-1681168_640

Przygaszone barwy i motywy kwiatowe to najważniejsze cechy tapet w stylu retro. Sprawdzają się one szczególnie dobrze w sypialni lub pokoju dziennym. Ciekawy efekt aranżacyjny uzyskasz, jeśli zestawisz je ze stylizowanymi meblami np. malowanymi na biało.

Wato również pamiętać, że w nowoczesnym wydaniu tapet wcale nie trzeba stosować na wszystkich ścianach w pomieszczeniu. Wystarczy ja umieścić na jednej ścianie lub np. pokryć nią wnękę – będzie to znakomity sposób na podkreślenie ciekawych detali architektonicznych w pomieszczeniu.