Urządzenie pokoju dziecięcego to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne – pomieszczenie musi przecież być nie tylko sypialnią czy miejscem do nauki, ale też pobudzać wyobraźnię dziecka i wprawiać je w dobry nastrój. Dlatego właśnie urządzając pokój dla swojej pociechy, należy poszukiwać niesztampowych rozwiązań aranżacyjnych, aby wnętrze było przyjazne i inspirujące. Jak osiągnąć taki efekt? Np. stosując ciekawą tapetę.

Własny pokój to bardzo ważne miejsce dla każdego dziecka – wszak kto z nas w dzieciństwie nie marzył o własnym pokoju, jakie widzieliśmy w amerykańskich filmach? Jeśli chcesz aby twoje dziecko czuło się znakomicie we własnym pokoju, dołóż starań do aranżacji – podpowiadamy, jak ciekawie urządzić pokój malucha.

Tapeta nie musi być nudna

lego-708089_1280

Jeśli myśląc o tapetach, widzisz nudne kwiatowe wzory lub mdłe zestawienia kolorystyczne to znaczy, że przegapiłeś prawdziwą wnętrzarską rewolucję. Obecnie tapety, zwłaszcza te przeznaczone do pokojów dziecięcych, oferują ogromne bogactwo ciekawych wzorów i kolorów. Więcej ciekawych informacji o najmodniejszych wzorach tapet przeczytasz na: http://kb.pl/teksty/2017/03/29/najmodniejsze-wzory-tapet-na-sciane_wp17/

Szczególnie interesującym rozwiązaniem są tapety edukacyjne, które pozwalają pobudzić wyobraźnię. Przykładowo jedna ściana pokryta tapetą przedstawiającą obrazkową, magnetyczną mapę świata to znakomita okazja nie tylko do nauki, ale też rozbudzenia zainteresowań młodego człowieka. Podobnie można zamontować w pokoju dziecięcym np. tapetę przedstawiająca układ słoneczny czy łańcuchy górskie.

Tapety w stylu skandynawskim

teddy-bear-1710641_1280

Bardzo ciekawym trendem w aranżacji pokojów dziecięcych są tapety utrzymane w stylistyce skandynawskiej. Nie należy się jednak obawiać chłodnego efektu, jaki może kojarzyć się z estetyką typową dla mieszkań Szwedzkich czy Norweskich. Tapety w stylu scandi są minimalistyczne, ale zarazem pozwalają osiągnąć bardzo przytulny efekt aranżacyjny. Doskonałym przykładem będzie biało-miętowa pepitka lub tapeta w niewielkie kropki czy chmurki.

Tapetując ściany w pokoju dziecięcym warto też odejść od standardowego rozwiązania, jakim jest przytwierdzenie materiały na wszystkich ścianach w pomieszczeniu. Lepszym pomysłem jest pokrycie jednej z nich np. tej znajdującej się bezpośrednio za łóżkiem. Ciekawym rozwiązaniem jest także tapetowanie jedynie fragmentów ścian i akcentowanie w ten sposób detali architektonicznych wnętrza.