Poduszka jest dla ciebie wyłącznie przydatnym akcesorium? Trudno się z tym nie zgodzić, jednak poduszki mogą być również fantastycznym dodatkiem i elementem dekoracyjnym, który w bardzo prosty sposób zmieni charakter twoich wnętrz.

Poduszki dekoracyjne

Poduszki o typowo dekoracyjnym charakterze sprawdzają się przede wszystkim w salonach oraz pokojach dziennych. Zazwyczaj są one stosunkowo niewielkie, ale za to mogą wyróżniać się niebanalnym wzornictwem i bogatą kolorystyką.

Miłośnikom klasyki poleca się głównie poduszki o jednolitej barwie i gładkiej fakturze, natomiast preferującym wyraziste dodatki spodobają się akcesoria o intensywnych, zdecydowanych kolorach i finezyjnym wzornictwie.

Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się między innymi w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, są poduszki włochate lub zdobione kultowymi grafikami, motywami zwierzęcymi, roślinnymi bądź geometrycznymi.

Poduszki do spania

Poduszki, które wybieramy z myślą o aranżacji sypialni, nie powinny mieć wyłącznie walorów praktycznych. Pamiętajmy, że jakość i komfort nocnego wypoczynku zależy w znacznej mierze także od wystroju otoczenia, w którym zasypiamy i budzimy się.

Jeśli chcemy nieco zmienić wygląd naszej sypialni, świetnym pomysłem będzie ozdobny jasiek. Niewielka poduszka, idealna zarówno na krótką popołudniowa drzemkę, jak i nocną regenerację, może stać się fantastycznym elementem dekoracyjnym bez dużego nakładu sił i pieniędzy.

Siedziska

Odrębną kategorię poduszek stanowią siedziska, które najlepiej sprawdzają się w kuchniach lub jadalniach. Kolorowe lub wzorzyste siedziska tworzą doskonały duet przede wszystkim z drewnianymi, tradycyjnymi krzesłami, a dzięki ogromnej różnorodności dostępnych model z łatwością dopasujemy je do wnętrza.

Siedziska bardzo dobrze prezentują się zwłaszcza w pomieszczeniach o rustykalnym wystroju, choć przy odrobinie wyczucia bez obaw mogą się na nie skusić również miłośnicy nowoczesnych aranżacji.